duplikat faktury

DrukujEXPORTUJ PDF
Duplikat faktury, czyli kopia faktury VAT, jest dokumentem wystawianym na prośbę Klienta w sytuacji, gdy oryginał faktury ulegnie zniszczeniu albo zaginie. Duplikat faktury jest traktowany na równi z fakturą VAT i tak jak ona uprawnia do odliczenia kwoty VAT.
Możliwość zamówienia kopii faktury (duplikatu) jest dostępna dla wszystkich klientów Orange. W taki sam sposób zamówisz zarówno zwykłą fakturę, jak i fakturę korygującą.

Wystawiona ponownie faktura (duplikat) zawiera takie same dane, jakie ujęto w fakturze pierwotnej, a ponadto: 

  • wyraz "DUPLIKAT", oraz
  • datę wystawienia duplikatu.
Pamiętaj, że wszystkie faktury z ostatnich 18 m-cy dostępne są w formie elektronicznej na Twoim koncie po zalogowaniu się na portalu Orange.
Wystawienie duplikatu faktury za usługi mobilne jest płatne zgodnie z cennikiem planu taryfowego, z którego korzystasz. Wyjątek stanowią Klienci korzystający z bezgotówkowych form płatności.

zamówienie duplikatu faktury przez infolinię

Zadzwoń do Orange Biura Obsługi Klienta Biznesowego pod numer *600 lub 510600600 (opłata zgodna z cennikiem). Przed przyjęciem zgłoszenia, doradca poprosi Cię o podanie kodu abonenckiego, aby zweryfikować Twoje dane. Zlecenia wysyłki duplikatu faktury nie można anulować.

kiedy otrzymam duplikat faktury?

Zlecenie wysyłki kopii faktury jest realizowane od razu po przyjęciu zgłoszenia. Orange nie ma jednak wpływu na termin przekazania duplikatu faktury przez pośrednika pocztowego.
Pamiętaj: w każdej chwili możesz pobrać fakturę przez Orange On-line. Zaloguj się do swojego konta, wybierz faktury i płatności, a następnie zakładkę faktury. Wybierz okres rozliczeniowy, którego dotyczy poszukiwana przez Ciebie faktura, kliknij w plus, a następnie w pobierz.

Czy powyższe informacje są dla Ciebie wystarczające?
wirtualny doradcazdalny dostęp